Seriale na jesień cz. I

seriale na jesień 2018

Przez kilka lat praktycznie nie oglądałam seriali, ale tej jesieni pochłaniam wszystko:) W każdej wolnej chwili, cokolwiek robię włączam kolejny odcinek w tle (w zależności czy trzeba się na danym mocno skupiać). Zapraszam Was do nowej serii - seriale na jesień a dzisiaj pierwsza #5.

seriale na jesień 2018

#1 VANITY FAIR / TARGOWISKO PRÓŻNOŚCI

Serial stworzono na podstawie adaptacji książki Williama Makepeace Thackeraya z 1847 roku. Poznajemy w nim Becky Sharp, inteligentną i sprytną guwernantkę, która z całych sił próbuje uwić sobie gniazdko wśród bogatej, angielskiej śmietanki towarzyskiej. Jest w stanie poświęcić naprawdę wiele, aby dopiąć swego i pławić się w luksusach. Jeśli lubicie obraz ówczesnych klimatów i kostiumów serial na pewno przypadnie Wam do gustu.

seriale na jesień 2018

#2 DYNASTIA 

Inspiracja kultowego serialu z lat 80tych. Tym razem bitwy o fortunę toczą się pomiędzy rodzinami Carringtonów i Colbych. Nieustanne intrygi, przepiękne kobiety i romanse sprawiają, że odcinki robią się wciągające. Oczywiście, nie mogło zabraknąć młodej macochy, której przeszłość nie jest nieskazitelna.

seriale na jesień 2018

#3 BODYGUARD

Włączyłam go do sprzątania, miałam zamiar oglądać kątem oka, ale serial jest tak wciągającą petardą, że dosłownie go pochłonęłam. Głównym bohaterem jest ochroniarz ze specjalnej jednostki londyńskiej policji. Podczas jednej z podróży pociągiem, w którym zaplanowano zamach wykazuje swoje doskonałe umiejętności. Awans nie polepsza jego stanu psychicznego (zmaga się z traumą powojenną w Afganistanie) a jego nowym zadaniem jest ochranianie charyzmatycznej pani minister. Akcja od początku od końca trzyma mocno w napięciu.

seriale na jesień 2018

#4 CLIQUE / KLIKA

Na początku myślałam, że to kolejny serial o młodych studentkach, ale pozytywne komentarze zachęciły mnie do obejrzenia. Dwie przyjaciółki, które znają się od dzieciństwa rozpoczynają nowy etap w życiu - studia na Uniwersytecie w Edynburgu. Od razu zauważamy różnice w ich charakterach - Holly jest rozważną młodą kobietą, za to Georgia nie zważa na opinię innych i jest w stanie zrobić wiele, aby osiągnąć cel. Marzy o elitarnym stażu i zapisuje się na wykłady charyzmatycznej profesor ekonomii. Okazuje się, że przy wielkich pieniądzach w parze idą narkotyki, gwałty a nawet.... śmierć.

seriale na jesień 2018

# 13 REASONS WHY / TRZYNAŚCIE POWODÓW

Po samym opisie nie sądziłam, że historia mnie zainteresuje - bohaterowie są na etapie High School. W pierwszym odcinku poznajemy Clay'a, lekko wycofanego z życia społecznego młodego chłopaka, który nigdy nie przysparza rodzicom problemów. Pewnego dnia na ganku znajduje paczkę z 13 kasetami magnetofonowymi. Okazuje się, że zostały nagrane przez jego bliską "koleżankę" Hannah'ę. Nękana psychicznie przez rówieśników zdecydowała się na .... samobójstwo. Załamani rodzice zaczynają sądową batalię ze szkołą, która nigdy nie obroniła dziewczyny szukającej pomocy nawet u psychologa szkolnego. Z kolei każde nagranie opowiada o innej osobie, która przyczyniła się do zniszczenia życia Hannah. Oprócz serialu stworzono stronę skierowaną do osób prześladowanych w szkole. 


Co ciekawego oglądaliście w ostatnim czasie?:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Karolina Horsi blog , Blogger