METAMORFOZA ROK Z ŻYCIA WŁOSÓW - jak je zagęściłam i odżywiłam?

olejowanie włosów efekty

Muszę Wam na wstępie przyznać, że odkąd zaczęłam rozjaśniać włosy, kapryśne włosy ich pielęgnacja mnie przerosła. Wkładałam w nią naprawdę wiele serca, aby osiągać niewielkie, chwilowe efekty. Rok temu ich stan był tragiczny i to nie tylko ze względu na zniszczone, kilometrowe końce. Przez przyjmowanie leków straciłam garście włosów, stały się jeszcze cieńsze i podatne na łamanie. Dziś mogę się pośmiać ze zdjęcia z różowymi końcówkami (zmywalna farba jeszcze mocniej uwydatniła ich przesuszenie), wtedy naprawdę nie było mi do śmiechu. PS. na środku możecie dostrzec wypaloną farbą dziurę:))


Jesień/zima 2017/2018

Cel: zagęszczenie włosów, ścięcie zniszczonych końcówek.
Główne działania: wcierki, suplementy, maszynka do podcinania.

pielęgnacja blond włosów


krople żołądkowe na włosy efekty


Zaczęłam od normalizującej wcierki z Vianka, która przede wszystkim wzmacnia włosy. Do pobudzenia cebulek stosowałam wcierkę DIY - krople żołądkowe + woda. Zapach jak dla mnie był męczący, ale z czasem rozcieńczałam je coraz mniej. Pierwsze baby hair zobaczyłam już po 2-3 tygodniach i wysyp był niesamowity. Po tej ziołowej kuracji włosy przestały wypadać, stały się mocniejsze. Skróciłam je o ok. 10 cm.

picie drożdży efekty

Magiczny koktajl z drożdży to stary sposób na pobudzenie wzrostu i wydobycie blasku. Zamierzony efekt osiągnęłam, jednak dużym kosztem. Picie drożdży to śmierdząca przyjemność i chociaż przyśpieszyły porost i pogrubiły włosy wytrzymałam tylko 1,5 miesiąca w tej kuracji. Na wiosnę po raz pierwszy od lata nałożyłam farbę!

Na wiosnę zobaczyłam pierwsze efekty zagęszczenia, widoczne gołym okiem. Wysyp jesiennych baby hair (po stosowaniu wcierki z kropli żołądkowych) osiągał już kilka centymetrów i cała głowa była zasypana wystającymi z każdej strony włosami.
 olejowanie włosów efekty

Wiosna / lato 2018

Cel: odżywienie, wygładzenie, pozbycie się zniszczonych końcówek, dalsze zagęszczanie, pobudzenie wzrostu.
Główne działanie: wcierki, oleje, łagodne szampony, suplementy, maszynka (do podcinania).

Oprócz skupieniu się na odżywieniu włosów na długości, zależało mi także na przyśpieszeniu porostu. Jak możecie zauważyć, na środku mam wypaloną część włosów i zależy mi na ich wyrównaniu, jednak nie chce drastycznie skracać długości przy jednym cięciu.

pielęgnacja blond włosów

W tym czasie eksperymentowałam z mocno odżywiającymi maskami, olejkami i delikatnymi szamponami, które nie będą sprawiać wrażenia niedomytych włosów. Znalazłam kilka pozycji, do których regularnie wracam. Prowansalski, kwiatowy szampon, który widzicie na zdjęciu powyżej miał formę malinowej galaretki. Poza doskonałym składem, przyjemnie pachniał i świetnie działał na skórę głowy. Moje włosy są delikatne, dlatego poszukiwania szamponów bez SLSU i bez obciążania musiało ewoluować metodą prób i błędów.
 

olejowanie włosów efekty

olejowanie wlosow efekty

Lato / jesień 2018


Cel: pobudzenie wzrostu i pozbywanie się kolejnych nierównych centymetrów, odżywienie.
Główne działania: wcierka pokrzywowa Banfi, łagodne szampony, olejowanie.

Na przełomie sierpnia i września olejowałam włosy kilka razy w tygodniu (na noc), przed szybkim myciem nakładałam olej przynajmniej na 30 minut. Na zdjęciu nie uzyskałam blasku, który tryskał w tamtym okresie z włosów. Moim wielkim zaskoczeniem był olejek jedwabny (wzmocnienie i wzrost) od Eco Lab (olej lniany/olej ze słodkich migdałów/organiczny olej z zarodków pszenicy/witamina E/proteiny jedwabiu). Jeszcze żaden olej nie dawał na moich włosach tak szybkich efektów jak ten. 

Wzbogaciłam swoją pielęgnację o peelingowanie i kupiłam jeden z popularniejszych - rokitnikowy scrub do głowy Natura Siberica. Mam mieszane uczucia a jego zapach mnie drażni. Znacznie lepiej sprawdza się scrub DIY - szampon + naturalne drobinki peelingujące.


olej mango anwen, olejek jedwabny ecolab
wcierka pokrzywowa banfi efekty

Fitokosmetik szampon z niebieska glinka

Fitokosmetik szampon z niebieska glinka

Fitokosmetik szampon z niebieska glinka

metamorfoza włosów przed i po

Jesień 2018


Cel: pobudzenie wzrostu, odżywienie, walka z elektryzowaniem i trudniejszymi warunkami atmosferycznymi.
Główne działania: wcierki, łagodne szampony, olejowanie, zabiegi pielęgnacyjne, zmiana szczotki.

Przy spadku temperatury od razu zobaczyłam różnicę na włosach - bardziej się elektryzują i są mniej lśniące. Bajecznie to wygląda przy stojących baby hair, więc jeśli macie jakieś skuteczne sposoby na ujarzmienie w trudnych warunkach dajcie znać:) Wymieniłam Tangle Teezer na drewnianą szczotkę Michel Mercier i chociaż jest sztywniejsza pozostanie ze mną na dłużej. 

Poza regularnym olejowaniem moje włosy zostały ostatnio dopieszczone naturalnym kolagenem. Po zabiegu przypominają dotykiem włosy dziecka, a końce (które swoja drogą powinnam już podciąć) błyszczą na całej długości a łuski wydają się zamknięte.  Zdjęcie było robione w pochmurny dzień i niestety nie udało się uchwycić efektów w 100%:) 

W skład kuracji zdrowe włosy (SOUVRE) wchodzi: szampon kolagenowy, żel kolagenowy, odżywka kolagenowa.

Jeśli interesuje Was zniżka na -20% dajcie znać w komentarzu:)

souvre kuracja zdrowe wlosy efekty
souvre kuracja zdrowe wlosy efekty
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Karolina Horsi blog , Blogger