Alternatywa społecznościowa dla Instagrama - DRESSCLOUD


Hej! 

Równy rok temu dołączyłam do społeczności na portalu Dresscloud i zauważyłam, że w dalszym ciągu jest to nadal nieoblegane miejsce w internecie, stąd dzisiejszy (niesponsorowany) post:)

Dresscloud - na czym polega i co możemy znaleźć?

Dla mnie to przejrzyste i przyjemne miejsce w sieci, w którym możemy dodawać zdjęcia, podyskutować na przeróżne tematy, wziąć udział w akcjach i rozdaniach.

Głównym polem do popisu na Dresscloudzie są fotografie, czyli tzw. chmurki. Możemy dodawać  zdjęcia naszej osoby, kosmetyków, makijaży, dodatków, ubrań, inspiracji, paznokci, fryzur itd. Dzięki temu zdobywamy diamenty, za które w przyszłości możemy wylicytować Dresscloudowego boxa (tzw. Swopa) z kosmetykami/gadżetami. Jeśli nasze zdjęcie budzi zainteresowanie, zostanie umieszczone na stronie głównej, którą możecie zobaczyć powyżej.Licytacja boxów odbywa się przez cały czas, dlatego zbieranie diamentów jest w tym przypadku najbardziej motywujące:) Poniżej możecie zobaczyć przykładowe pudełka z wczorajszego dnia.
Na forum poruszane są tematy typowo dla kobiet - porady, kosmetyki, aktualne akcje i konkursy w sieci. Możemy pochwalić się naszymi blogami, instagramem itd. W zeszłym miesiącu brałam udział w akcji "letnia wymiana paczek". 

W każdym miesiącu odbywa się konkurs na królową Dresscloud, w którym podstawa to kreatywność, a że portal jest demokratyczny królowa zostaje wybrana przez same użytkowniczki drogą głosowania. Na czym polega zabawa? Najpierw zostają podane propozycje tematu danego miesiąca, jest ich całkiem sporo i w tym momencie zaczyna się pierwsze głosowanie. Ciekawsze tematy z ostatnich miesięcy to m.in "Ja jako letni owoc / Ty jako urocze zwierzątko / Królowa śniegu / Żywioły". Każda zainteresowana uczestniczka dodaje zdjęcie swojej pracy i zaczyna się głosowanie, które podzielone jest na etapy i trwa kilka dni. Można pooglądać naprawdę inspirując prace, dziewczyny mają fantastyczne pomysły:)

Jeśli macie ochotę założyć konto, będzie mi miło, jeśli skorzystacie z mojego linku polecającego.
A jeśli macie już konta i jeszcze Was nie obserwuję, dajcie znać w komentarzu:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Karolina Horsi blog , Blogger